Dlaczego monitor jest lepszy od telewizora w przypadku komputerów

Pomysł grania w najnowsze gry PC na 60-calowym ekranie telewizora brzmi świetnie, ale w rzeczywistości nie jest to tak dobre, jak się wydaje na początku. Prostym faktem jest, że telewizor nie zapewni tego samego poziomu wydajności po podłączeniu do komputera i na dłuższą metę nie jest idealny do wykorzystania jako monitor.

Dlaczego mniejszy monitor może być lepszy od większego telewizora?

Monitory mogą być mniejsze od przeciętnego telewizora, ale nie ma potrzeby, aby były tak duże. Są one przeznaczone do pracy z bliska i zapewniają ostrzejszy, bardziej szczegółowy obraz niż telewizor. Aby zobaczyć, co mamy na myśli, spróbuj usiąść tak blisko telewizora, jak siedzisz przy komputerze. Przekonasz się, że obraz telewizyjny jest mniej wyraźny i bardziej rozmyty. Dzieje się tak dlatego, że monitory mają zazwyczaj więcej pikseli na cal niż telewizory. Oznacza to, że mogą one wyświetlać bardzo drobne szczegóły, szczególnie przydatne w przypadku tekstu. Telewizory są przeznaczone do oglądania, gdy siedzisz po drugiej stronie pokoju, więc nie muszą być w stanie wyświetlać tak drobnych szczegółów.

Tak więc, jeśli porównasz 27-calowy monitor z 50-calowym telewizorem o tej samej rozdzielczości, monitor zawsze będzie w stanie wyświetlić ostrzejszy obraz. Im większy ekran, tym piksele stają się coraz bardziej rozproszone, więc tekst i drobne szczegóły stają się rozmazane i trudne do odczytania. W istocie, monitor jest zaprojektowany jako optymalny interfejs wizualny dla komputera. Telewizor, bez względu na to, jak ostry, jest przede wszystkim zaprojektowany jako telewizor. Wybierz najlepszy monitor w tym sezonie – https://techpolska.pl/najlepsze-monitory-24-cale-ranking/.

Dlaczego monitor jest lepszy od telewizora dla Twojego domowego biura?

Używanie telewizora jako monitora może Cię zmęczyć: Podczas pracy na komputerze, masz tendencję do siedzenia bliżej ekranu i ze względu na zwiększone opóźnienie, bardziej rozmyty obraz i mniej niż optymalne odwzorowanie kolorów, używanie telewizora zamiast monitora może być bardzo męczące dla oczu. Monitory zostały zaprojektowane tak, aby wszystkie potrzebne informacje znajdowały się tuż przed Tobą. Wystarczy, że będziesz przesuwać wzrok po ekranie. Kiedy obraz komputerowy jest wyświetlany na dużym ekranie telewizora, musisz fizycznie obracać głowę, aby zobaczyć rzeczy znajdujące się na krawędzi ekranu. W dłuższej perspektywie może to powodować zmęczenie oczu i bóle mięśni.

Dlaczego monitor jest lepszy niż telewizor do gier PC?

Nie ma opóźnienia wejścia z myszy lub gamepada: Monitory zostały zaprojektowane w taki sposób, aby błyskawicznie reagować na wszelkie ruchy wykonywane za pomocą kontrolera – niezależnie od tego, czy jest to mysz, klawiatura czy pad do gier. W przypadku telewizorów można zauważyć niewielką przerwę między ruchem kontrolera a reakcją wyświetlacza. Jest to szczególnie ważne w przypadku gier lub edycji wideo, ale zwiększa też ogólną użyteczność komputera, sprawiając, że jest on bardziej naturalny i intuicyjny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here