Kobieca droga życia

Kobiety – każdą z nas cechują różne walory i wady, natomiast zawsze posiadamy pewne cechy wspólne, które nie zmieniają się z taką szybkością do jakiej moglibyśmy przywyknąć od czasu do czasu. Mężczyźni zdecydowanie szybciej radzą sobie z tym „fantem” i dość często staraj się jednak myśleć o wszystkim w kategoriach – wyzwanie i szansa na pokazanie się od lepszej strony. Jak więc można z tym wszystkim żyć? Jak starać się to wszystko zmienić aby życie układało się w idealnej harmonii damsko-męskiej?
Przede wszystkim zadbać o jak najlepszy rozwój od najwcześniejszych lat szkolnych. Nie ma nic gorszego niż niezdecydowanie. Dziewczynki od małego są zdecydowanie bardziej podatne na wszelkiego rodzaju przebieranie się, upiększanie swojego ciała i twarzy, a także malowanie się. Dużo bardziej niż chłopców interesuje ich swój własny wygląd, który jest i będzie dla nich w przyszłości wizytówką, bez której będzie ciężko przeżyć cokolwiek fajnego w życiu. Jak zatem walczyć z taką presją „piękności” od najmłodszych lat? Przede wszystkim nie wpadać w panikę i zacząć cieszyć się z każdej chwili, którą można spędzać z mamą i przyjaciółkami na zakupach.
Wydawanie fortuny na upiększanie – może to być zabawny i ciekawy eksperyment, który sprawi, że nasze ciało będzie wyglądać dużo lepiej niż kiedykolwiek, a może się okazać, że to będzie strata pieniędzy – niestety nie zawsze tego typu zabiegi pomagają. Czasem aby efekt był dużo bardziej piorunujący trzeba wydać dużo więcej. Naturalne dbanie o własne ciało jednak jest zdecydowanie najlepsze – można wtedy regularnie uczęszczać na siłownię i dbać o to aby ciało nie straciło zbyt szybko swojej jędrności. Jak jeszcze można fajnie spędzać czas?
Najczęstsza odpowiedź ankietowanych pań na ulubione spędzanie wolnego czasu to przede wszystkich sklepy internetowe z butami, które zapraszają do oglądania i kupowania. Kupowania za własne lub męża pieniądze, które nie pójdą na straty zbyt szybko. Kolejne miejsce to przede wszystkim gotowanie i pieczenie. Kobiety uwielbiają spędzanie czasu w kuchni i wytwarzaniu czegoś z niczego. Wystarczy mąka i jajka i już można wyczarować coś niebywałego, co ciężko powtórzyć. Taki już kobiecy dar. Jak jeszcze można spędzać swój wolny czas? Panie również uwielbiają oglądać komedie romantyczne, które przenoszą ich w inny, bardziej idealny świat niż ten, na który się codziennie patrzy zza okna. Uwielbiamy rozstanie i rozterki we wszystkich filmach, które oglądamy bo przenoszą nas do innego świata, który niekiedy jest dużo bardziej idealny niż przywykliśmy. Radzimy sobie z tym w różnoraki sposób – czasem jednak najlepszym ze sposobów jest wyłączenie telewizora, a zakup nowego horroru na dvd, który zapewni moc wrażeń, ale w troszeczkę innym wydaniu.
Równie często również uwielbiamy wychodzić z przyjaciółkami na miasto. Spędzać czas popijając szampana w drogiej restauracji i plotkować. Nie próżnujemy – niekiedy dość dużo czasu spędza się na zakupach jak i na spędzanie czasu w wolontariatach i organizacjach, które aktywizują kobiety na rynku pracy. Równie często angażujemy się w programy społeczne, które zachęcają do różnego rodzaju aktywności – pomagamy domom samotnych matek jak i starcom, którzy oczekują tylko rozmowy i towarzystwa w każde dni. Nierzadko odnajdujemy się każdego dnia jako wzorowe matki, żony i kobiety.
Jak wygląda droga zawodowa przeciętnej mieszkanki Polski? Przede wszystkim możemy wyróżnić kilka kategorii – pierwsza z nich to „żona” z wyboru. Możemy nazwać to kobietami, które za parę „butów” została żoną bogatego mężczyzny, który zapewni jej spokojne życie do końca jej dni, bez przepracowania. To dobra opcja, dla kobiet, których współczynnik intelektualny nie jest najwyższy, ale mogą pochwalić się nienaganną figurą i dobrym charakterem.
Drugą opcją jest praca. Dość często zdarza się, że możemy spodziewać się dość dobrych opcji zawodowych – kobiety bardzo dobrze sprawdzają się w rekrutacjach, zarządzaniu zasobami ludzkimi i pracach „lekkich” na przykład pracując w butiku czy markecie. Niekiedy również najlepszą opcją może być pójście „na całego” w karierę – właśnie takie kobiety często zajmują wysokie miejsca społeczne, dbają o dobry wizerunek firmy i mogą pochwalić się własną niezależnością – ten typ kobiety występujący bardzo rzadko, może się pochwalić nienagannymi zarobkami – często przekraczającymi budżet miesięczny swojego partnera. Cechuje ich duża doza robienia wszystkiego na całość. Pełen profesjonalizm i podejście do biznesu, a także ogromna wiedza specjalistyczna na temat tego, co robią w swoim życiu.
Którym typem kobiety jesteś? Wystarczy zastanowić się nad własnym życiem i zadać sobie jedno ważne pytanie – czy mam z czego być dumną panią? Czy może jednak bycie dumnym ogranicza się do osiągnięć męża, który dzielnie pracuje aby zarobić na dom. Trzeba rozgraniczyć te dwie rzeczy aby można było jak najlepiej radzić sobie z własnym życiem i własnym systemem wartości na rynku zawodowym i formalnym. Nie dać się wciągnąć w bycie kimkolwiek w świecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here