Wyjątkowy prezent? Wykorzystaj zdjęcia!

Zbliżają się święta. W telewizji od miesiąca wciąż bombardują nas reklamami nie potrzebnych rzeczy. Próbują nas zachęcić wielkimi promocjami, które tak naprawdę z promocją mają niewiele wspólnego, oprócz tego, że pozwalają się promować.

Myśląc o bliskich nie wiemy co powinniśmy kupić im na prezent. Nie chcemy inwestować w banalne prezenty. Chcielibyśmy zabłysnąć. Dać się zapamiętać i zrobić coś, co sprawi, że na długo będzie nam się robiło ciepło na serduszku, kiedy będziemy myśleć o tej drugiej osobie.

Kubek z naszym wspólnym zdjęciem już jest, poduszka z nadrukiem też. Wszystkie pomysły zostały wcześniej wykorzystane.

Kupowanie książki, słodyczy, pokrowca na telefon albo pluszaka wydaje się mijać z celem. Chcemy kupić coś, co naprawdę okaże jak bardzo zależy nam na drugiej osobie. Wprawdzie okazywanie uczuć przez prezenty nie jest czymś fantastycznym, ale na pewno sprawi drugiej osobie wiele radości.

Tworzenie filmów ze zdjęć jest coraz popularniejszym sposobem na zrobienie komuś miłej niespodzianki. Telefony komórkowe towarzysza nam na każdym kroku. Często robimy sobie wspólne zdjęcia. Nie zawsze druga osoba lubi robić sobie zdjęcia, ale to nic nie zmienia. Zazwyczaj wychodząc na spacer, do restauracji czy jadąc na wycieczkę wracamy z kartą pamięci pełną zdjęć. Może nie wspólnych, ale zrobionych podczas spędzania razem czasu.

Mogą to być zdjęcia natury, fotografia uliczna, zdjęcia jedzenia czy nawet utrwalone na zdjęciach bilety do kina, na pociąg czy cokolwiek innego. Może robiliśmy zdjęcia dawanych wcześniej prezentów, albo łatwo możemy pobrać zdjęcia, które robiła druga osoba.

Takie tworzenie filmów ze zdjęć nie wymaga od nas niczego poza zachodem! Musimy się postarać. Pogrzebać w telefonie, komputerze, zorganizować odpowiednie zdjęcia, ułożyć je w odpowiedni sposób a później spędzić kilka godzin na montowaniu tego w film. Oczywiście przyda się odpowiednia aplikacja, trzeba też znaleźć dobrą muzykę. Może część zdjęć wymaga obróbki.

Gwarantuję jednak, że druga osoba naprawdę doceni to co dla niej zrobiliście. Ogrom pracy, starań i czasu, który musieliście włożyć w wykonanie takiego prezentu na pewno zostanie docenione.

Oczywiście tworzenie filmów ze zdjęć jest czymś, co można zlecić komuś przez internet. Niektóre osoby oferują takie usługi w zamian za odpowiednią opłatę. Możemy więc zlecić to drugiej osobie lub wykonać to samodzielnie. Na pewno jednak samodzielnie zrobiony film zrobi lepsze wrażenie i radość drugiej osoby da nam dużo satysfakcji.

Jeśli forma filmu nie odpowiada nam zbytnio, nie ma sprawy. Ze wspólnych zdjęć możemy zrobić naprawdę wiele różnych prezentów, które sprawią ukochanej osobie radość. Nie ważne, czy chcemy zrobić prezent dziewczynie, chłopakowi, przyjacielowi, rodzicom czy dziadkom. Taki prezent zawsze będzie udany.

Wspólne zdjęcia możemy wywołać, ułożyć w odpowiedni sposób, udekorować różnymi ozdobami i włożyć w antyramę o odpowiadających nam rozmiarach. Będzie nas to kosztować więcej niż zrobienie filmu, ale będzie też „częściej używane”.

Płyta z filmem prawdopodobnie wyląduje w szafce z pozostałymi płytami. Natomiast taka antyrama ze zdjęciami zawiśnie zapewne w salonie czy sypialni i będzie wywoływać uśmiech za każdym razem, kiedy druga osoba spojrzy na swój prezent.

Żeby było ciekawiej możemy między zdjęcia włożyć różne wiążące się z nimi przedmioty, jak pocztówkę z wycieczki, na której byliśmy razem, bilet na samolot czy serwetkę z logo restauracji. Jeśli nie mamy takich przedmiotów, zawsze możemy po prostu ozdobić zdjęcia, np. kolorowymi ramkami, i porozkładać je w jakiś ciekawy sposób.

Często antyramy mają różne ciekawe kształty. Możemy więc wybrać taki, który będzie nam najbardziej odpowiadać. Nic też nie stoi na przeszkodzie, żeby zamiast antyramy kupić jakąś ładną, dużą ramkę na zdjęcia i zrobić nasz prezent właśnie w tej ramce.

Jeśli mamy naprawdę sporo zdjęć, które chcemy wykorzystać i nie mamy ochoty ograniczać się do tych kilku, które zmieszczą się w antyramie, możemy stworzyć coś większego, a mianowicie foto-książkę. Oczywiście stworzenie takiej można zlecić komuś innemu. Istnieją też stronki, na których wszystko możemy zrobić sami. Ja jednak uważam, że największe wrażenie zrobi zwykły album.

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby kupić jakiś ładny, odpowiadający nam album i własnoręcznie zrobić wszystko tak, jak chcielibyśmy, żeby to wyglądało.

Wywołanie zdjęć i zakup albumu na pewno solidnie nadszarpnie nasz budżet, ale czego się nie robi, żeby sprawić kochanej osobie trochę radości?

Ułożenie ich w odpowiedni sposób, opisanie każdego zdjęcia czy ozdobienie albumu jest kwestią indywidualną. Taki prezent nigdy się nie zestarzeje. Nigdy nic nie zastąpi jego miejsca. Tworzenie go sprawi nam wiele frajdy a druga osoba na pewno doceni nasze starania. W końcu włożymy w pracę nad albumem wiele serca i poświęcimy mu masę czasu.

Nie jest to jednak prezent, który daje się co rok. Powinniśmy wyczekać na odpowiedni moment. Może okrągła rocznica, jeśli prezent dajemy drugiej połówce? Albo urodziny, jeśli prezent ma otrzymać ktoś z rodziny? To już zależy od nas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here