Zalety wynikające z posiadania własnej strony internetowej

W dzisiejszych czasach wykazując jakąkolwiek aktywność, czy to zarobkową czy hobbystyczną, trudno jest zaistnieć bez obecności w internecie. Wiele osób i firm nie jest obecna w sieci, lub w ostateczności ogranicza się tylko do prowadzenia fanpage’a na Facebooku, co nie zawsze jest optymalnym rozwiązaniem. Być może już teraz, zastanawiasz się nad własną stroną, prowadzisz bądź zlecasz komuś prowadzenie własnego fanpage’a i dochodzisz do wniosku, że możliwości dostępne na fanpage’u nie są dla Ciebie wystarczające.

Przede wszystkim, szczególne w przypadku firm, fanpage posiada liczne ograniczenia, wynikające z jego budowy wedle jednego odgórnego schematu, natomiast własna strona, z oryginalnie zaprojektowaną szatą graficzną oraz wybranym przez nas adresem internetowym wyróżnia nas spośród ogółu i podnosi w znacznym stopniu poziom zaufania klienta do nas, jako poważnego kontrahenta. Dodatkowo przy wykupieniu własnej domeny w firmie oferującej usługi hostingowe dostajemy w pakiecie możliwość utworzenia dowolnej ilości adresów mailowych w danej domenie, co również w oczach klienta wygląda znacznie poważniej niż poczta założona na jednym z ogólnotematycznych portali.

Inną ważną zaletą własnej witryny jest to, że na własnej stronie to właśnie my decydujemy o każdym aspekcie naszej strony, o tym jakie ma zawierać informacje, jak ma wyglądać czy jakie funkcje ma realizować. Fanpage na Facebooku jest zawsze stworzony według jednego schematu, który zmienia się wyłącznie w momencie aktualizacji wyglądu portalu i nie mamy na to żadnego wpływu. Natomiast profesjonalne strony internetowe możemy dopasować dokładnie pod gust nasz i naszych klientów i dotyczy to nie tylko wyglądu, który możemy stworzyć na podstawie jednego z tysięcy szablonów, lub jeśli nie znajdziemy odpowiadającego nam, możemy zlecić przygotowanie takowego profesjonalnemu grafikowi, ale równie duży wpływ mamy na zawartość merytoryczną.

Bardzo istotne jest również, że zawartość naszej witryny możemy łatwo rozbudowywać o potrzebne moduły, od podstawowych elementów jak mapka dojazdu, formularz kontaktowy czy galeria produktów aż po bardziej zaawansowane komponenty, jak np. kompletny, rozbudowany sklep internetowy, poprzez który będziemy prowadzić sprzedaż online naszych produktów.

Kolejną zaletą własnej witryny jest łatwość odnalezienia nas przez potencjalnych klientów, gdyż dedykowana strona może być w znacznie łatwiejszym stopniu pozycjonowana na konkretne wyrażenia (frazy) i trafiając na wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania może zapewniać duże zainteresowanie ze strony osób odwiedzających.

Warto również wiedzieć, że profesjonalne strony internetowe, nie muszą wcale wiązać się z prowadzeniem działalności zarobkowej. Być może posiadasz interesujące hobby, którym chcesz pochwalić się światu, np. interesuje Cię fotografia podróżnicza, zbierasz rzadkie monety lub piszesz ciekawe opowiadania i nie wiesz jak dotrzeć do osób potencjalnie zainteresowanych Twoją twórczością, wtedy własna strona, a jeszcze lepiej własny blog tematyczny byłby świetnym rozwiązaniem, aby pokazać się światu.

W tym miejscu możesz stwierdzić, że na pewno stworzenie i prowadzenie profesjonalnej strony wymaga jakiejś wiedzy tajemnej i sporej ilości wolnego czasu. Jednak to nie jest w ogóle prawda, ponieważ czasy, gdy tworzenie stron internetowych wymagało znajomości specjalistycznych języków meta-znaczników i konieczności ich ręcznego wklepywania w edytorze kodu odchodzą już w niepamięć. Oczywiście ich znajomość bywa przydatna, jeśli chcemy ręcznie coś poprawić na szybko, jednak ogromna większość nowoczesnych stron internetowych jest oparta na systemach zarządzania treścią (CMS) takich jak WordPress czy Joomla, gdzie w panelu zarządzania witryną można spokojnie wyklikać wszystko bez wpisywania choćby linijki kodu. Panel zarządzani witryną w pewnym stopniu jest podobny do interfejsu edytora tekstu i właśnie z jego poziomu wprowadzamy treść artykułów, dodajemy zdjęcia czy instalujemy dodatkowe moduły rozszerzające możliwości naszej witryny. Więc jeśli potrafisz prowadzić fanpage na Facebooku to poradzisz sobie również z zarządzaniem profesjonalną stroną internetową, a w zamian otrzymasz szereg dodatkowych możliwości.

Dodatkowo w przypadku problemów z jakimś zagadnieniem możesz posiłkować się dostępem do setek forów tematycznych, na których otrzymasz pomoc od bardziej doświadczonych użytkowników. Jeśli jednak nie czujesz się na siłach, aby samemu zrealizować swoją wizję strony internetowej marzeń, która nie tylko będzie zachwycać profesjonalnym wyglądem, ale również pozwoli Ci zwiększyć zarobki ze sprzedaży swojej twórczości, to zawsze możesz zlecić to zadanie profesjonalnej firmie, która pomoże Ci w wybraniu i opracowaniu najlepszej opcji dla Ciebie, niezależnie od tego czy potrzebujesz bloga hobbystycznego, prostej wizytówki z formularzem kontaktowym czy rozbudowanego sklepu internetowego. Każda z tych możliwości jest w zasięgu ręki i tylko od Ciebie i Twojej wyobraźni zależy co wybierzesz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here