zmiana pracy
Fot. Pexels.com

Praca w jednej firmie przez wiele lat pokazuje naszą lojalność i zaangażowanie. Jednak w pewnym momencie nadchodzi moment, w którym zmiana pracy jest nam potrzebna. Odpowiadać za to może wiele czynników. Kiedy jest ten właściwy moment na zmianę pracodawcy?

Przeczytaj też: http://stolicakariery.pl/kiedy-zmienic-prace/

Zmiana pracy w związku z wypaleniem zawodowym

Wypalenie zawodowe to poważna sprawa, która wpływa na nas zarówno fizycznie jak i psychicznie. Sytuacja ta może być powodowana przez wiele czynników m.in. długotrwały stres w pracy, występujący mobbing czy monotonię w wykonywanych obowiązkach.

Zanim podejmiemy decyzję o złożeniu wypowiedzenia warto sprawdzić czy nie możemy wprowadzić jakiś zmian w obecnej firmie. Często wystarczy rozmowa z przełożonym oraz ponowne odnalezienie motywacji do pracy. Warto znaleźć rzeczy, które cieszą nas na obecnym stanowisku i sprawiają satysfakcję.

Inne powody do zmiany pracy

Wypalenie zawodowe to nie jedyny czynnik, który sprawia, że chcemy zmienić pracę. Może nim być także brak możliwości rozwoju w firmie, w której obecnie pracujemy. Często, zwłaszcza w małych firmach kolejne poziomy awansu zdobywa się stosunkowo szybko. Jednak ze względu na to nie ma możliwości do dalszego rozwoju i samodoskonalenia.

Zanim zdecydujemy się na odejście z pracy warto spróbować ze szkoleniami zewnętrznymi. Może to okazać się naszym kluczem do zwiększania kompetencji. Ponadto dzięki takim szkoleniom możemy znaleźć sposób na usprawnienia w naszym przedsiębiorstwie.

Jedną z rzeczy, które mogą być dla nas najbardziej uciążliwe to niesatysfakcjonujące zarobki. Z czasem chcemy zwiększać swój standard życia w związku z tym potrzebne są nam takżę zwiększające się zarobki. W sytuacji kiedy po rozmowie z szefem dowiedzieliśmy się, że nie możemy liczyć na wyższą wypłatę w ciągu kilku przyszłych lat, a także nie możemy postarać się o jakąś dodatkową premię warto sprawdzić jak wygląda sytuacja na rynku. Niekiedy może się okazać, że nie ma ogłoszeń z większymi stawkami niż ta, którą obecnie uzyskujemy.

Zmiana pracy to poważna decyzja. Warto wziąć pod uwagę wszelkie czynniki zarówno za jak i przeciw tej decyzji. Jednak w wymienionych wyżej sytuacjach zmiana pracodawcy jest często jedną z najlepszych decyzji jaką możesz podjąć.

Zobacz też: http://www.netmetis.pl/szukanie-pracy-jak-robic-to-dobrze/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here