Ekspansja infrastruktury internetowej dla polskich przedsiębiorstw

0
208

ITH z sukcesem przeprowadziło rozbudowę swojej infrastruktury internetowej w pierwszym kwartale 2023 roku, otwierając nowe przestrzenie kolokacyjne w Warszawie i Katowicach. Uzupełniają one istniejące obiekty w Warszawie na Al. Jerozolimskich, Bytomiu i Krakowie. Efektywna infrastruktura światłowodowa ITH umożliwia dostęp do Internetu oraz transmisję danych.

Oferując naszym Klientom szeroki wybór obiektów kolokacyjnych, umożliwiamy im dobranie najlepszego miejsca dla swojego sprzętu. W zależności od potrzeb klienci mogą chcieć zbudować dodatkowe centrum danych w innym mieście lub mieć obiekt kolokacyjny blisko siedziby firmy, co ułatwia dostęp dla pracowników. Jesteśmy elastyczni i możemy zaoferować kolokację w dowolnym z naszych obiektów, nawet w kilku jednocześnie, w ramach jednej sieci korporacyjnej opartej na ITH Net. – mówi Niko Bałazy, CEO ITH.

Niko Bałazy, CEO ITH
Niko Bałazy, CEO ITH

Spółka ITH ma korzenie w Krakowie

Krakowska firma ITH, założona przez Niko Bałazy i Jakuba Jedynaka, koncentruje się na dostarczaniu innowacyjnych usług telekomunikacyjnych dla firm. Od 2020 roku, ITH zyskuje popularność na krakowskim rynku internetowym, oferując przedsiębiorstwom bezpłatne przetestowanie swoich usług przez prawie rok. Wiele firm, które skorzystały z tej okazji, stało się stałymi klientami ITH Net.

W 2021 roku ITH rozszerzyło swoją ofertę o platformę hostingową Kru.pl i pozyskało wsparcie od pierwszych inwestorów. Rok później firma przeprowadziła drugą rundę finansowania z udziałem alternatywnej spółki inwestycyjnej B Capital ASI z Krakowa oraz znanego przedsiębiorcy z Warszawy. Pozyskane środki wspierają dynamiczny rozwój ITH.

ITH oferuje szeroką gamę usług, takich jak Internet dla firm, kolokacja, hosting oraz wirtualna centrala telefoniczna. Firma obsługuje klientów z całej Polski, z głównymi węzłami sieciowymi w miastach takich jak Kraków, Rzezawa, Brzesko, Zielonki, Węgrzce, Katowice, Lublin, Lubin, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Zielona Góra, Rzeszów, Radom, Gdynia, Sopot, Łódź, Olsztyn, Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Kielce, Opole, Szczecin, Toruń i Warszawa. Bogata infrastruktura ITH pozwala na szybkie wdrożenie usług ITH Net na terenie całego kraju.

ITH — nieograniczone możliwości rozwoju

W długoterminowych planach ITH przewiduje otwarcie własnego Data Center w Małopolsce oraz debiut na giełdzie. Firma, która obsługuje ponad 10 000 klientów, współpracuje z takimi podmiotami jak CCC, Solid Security, TUZ, Rosmann i Rage Quit Games. Ponadto ITH odpowiada za projektowanie i wdrażanie instalacji sieciowych oraz usług dostępu do Internetu dla hali Panattoni, galerii Odyseja w Brzesku oraz centrów handlowych ATUT na terenie całej Polski.

W ramach swojego projektu ITH Ready firma podłącza biurowce na terenie Polski do sieci ITH Net, przynosząc korzyści zarówno dla najemców, jak i właścicieli oraz zarządców budynków. Współpraca z ITH Ready gwarantuje:

 • Zjednoczoną i uporządkowaną infrastrukturę budynkową.
 • Szybkie wdrożenie usług ITH Net.
 • Bezpłatne korzystanie z podstawowego i zapasowego łącza.

Jakub Jedynak podkreśla, że: ITH dąży do współpracy z wewnętrznymi zespołami IT swoich klientów, oferując partnerstwo i wsparcie zamiast rywalizacji. Firma wyróżnia się na rynku swoją elastycznością, dając klientom możliwość łatwego dostosowania oferowanych usług do ich potrzeb, zarówno pod względem parametrów, jak i czasu trwania umowy. Klienci mają możliwość wyboru między umowami długoterminowymi, na czas nieokreślony czy nawet w modelu pre-paid.

ITH oferuje szeroką gamę usług, takich jak:

 • Internet dla firm
 • Łącza transmisji danych
 • Kolokacja i serwery dedykowane
 • Telefonia IP, w tym wirtualna centrala
 • Hosting i domeny
 • Budowa instalacji niskoprądowych i wewnętrznych sieci korporacyjnych
 • NaaS — kompleksowe usługi sieci firmowych w formie abonamentu
 • Chmura publiczna

Niko Bałazy, CEO ITH, zauważa, że: firma jest prawdopodobnie jedynym w pełni elastycznym dostawcą skoncentrowanym na rynku biznesowym, który charakteryzuje się ciągłą zmianą, dostosowywaniem się do potrzeb oraz rozwojem. ITH prowadzi działalność w całej Polsce, z głównymi biurami w Warszawie i Krakowie.

ITH

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here