Jak wybrać lektora do spotu reklamowego

Poszukujesz dobrego lektora do reklamy w radiu albo w telewizji? Teraz możesz znaleźć go również w internecie. Z pomoc przychodzą internetowe banki głosów, które w jednym miejscu gromadzą oferty wielu lektorów i pozwalają na natychmiastowe złożenie zamówienia na nagranie z ich udziałem.

Dobry lektor w reklamie to podstawa

Reklama produktu powinna być odpowiednio dopracowana, aby przyciągała uwagę i zachęcała do skorzystania z oferty. Szczególne znaczenie ma w tym przypadku lektor, czyli osoba, która prezentuje produkt swoim głosem.

Znalezienie dobrego lektora do udziału w reklamie ma bardzo duże znaczenie. Gdy będzie to głos charakterystyczny, rozpoznawalny, a także będzie atrakcyjnie przedstawiać przekaz reklamowy, wtedy szansa na zainteresowanie konsumentów jest wyższa.

Jak wybrać odpowiedniego lektora do reklamy?

Dobór odpowiedniego lektora do reklamy radiowej lub telewizyjnej powinien bazować przede wszystkim na specyfice produktu oraz na grupie docelowej, do której dana oferta ma być skierowana.

Przykładowo, w przypadku produktów dla seniorów bardzo dobrze sprawdzają się lektorzy męscy o dojrzałym głosie lub damscy o głosie spokojnym, stonowanym. Z kolei reklamy skierowane do dzieci i młodzieży mają bardziej dynamiczny charakter, dlatego lektor również musi wpisywać się w ich styl.

Po pomoc w wyborze lektora można zgłosić się także do agencji reklamowej, która zasugeruje, jaki głos najlepiej sprawdzi się w realizacji konkretnego projektu.

Gdzie wyszukać lektora do nagrania?

Znalezienie dobrego lektora nie jest dzisiaj skomplikowane i można wyszukać go także we własnym zakresie. Dużym udogodnieniem jest w tym przypadku bank głosów banki tego typu mają postać internetowych baz, w których można zapoznać się z próbkami głosów lektorskich i dobrać najlepszego lektora do realizacji nagrania.

Banków głosów w internecie jest sporo, dlatego warto zapoznać się z różnymi ofertami przed skorzystaniem z wybranej. Warto też zaznaczyć, że banki należą do studiów nagraniowych, dlatego można wtedy od razu zlecić wykonanie nagrania reklamowego – także całkowicie online.

Jak zamówić nagranie lektorskie?

Aby złożyć zamówienie na nagranie lektorskie przez bank głosów, wystarczy tylko wybrać odpowiedniego lektora, a następnie zlecić wykonanie usługi za pomocą formularza online. W formularzu umieszcza się dokładne informacje dotyczące zlecenia, w tym jego treść, zalecenia dla lektora.

Czas realizacji nagrań lektorskich wynosi najczęściej 2-5 dni roboczych w zależności od wybranego lektora, dlatego na gotowe materiały nie trzeba długo czekać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here