google
Fot. Pexels.com

Marketing internetowy to nie tylko dodawanie postów w mediach społecznościowych. Firmy, które chcą osiągać dobre wyniki powinny zwrócić uwagę na takie aspekty jak chociażby analityka czy pojawianie się w popularnych wyszukiwarkach internetowych. Google przychodzi z pomocą przedsiębiorcom i oddaje kilka skutecznych, a co najważniejsze bezpłatnych narzędzi.

Przeczytaj też: http://www.synat.pl/google-4-narzedzia-do-pracy-w-marketingu-internetowym/

Google Analytics

Narzędzie to zbiera dane ze strony internetowej dotyczące ruchu na stronie www. Dzięki temu jest w stanie wskazać w jakich dniach tygodnia i godzinach najczęściej odwiedzają ją obserwatorzy. Ponadto pokazuje z jakiej podstrony użytkownicy najczęściej wychodzą, co oznacza, że jest najmniej ciekawa.

Skorzystanie z tego narzędzia jest niezwykle proste. Wystarczy posiadać konto Google, a następnie zarejestrować usługę Analytics. Ostatnim krokiem jest zainstalowanie aplikacji na stronie.

Google Trends

Narzędzie to, tak samo jak Google Analytics pomaga w analizowaniu danych. Te są jednak nieco inne. Usługa ta wskazuje jakie są najczęściej wyszukiwane informacje i hasła w jednej z najpopularniejszych wyszukiwarek internetowych na świecie.

Wyszukiwanie możemy ograniczyć do konkretnego dnia, miesiąca czy roku. Wybrać można także konkretny kraj czy region. Regularnie sprawdzając stronę można zyskać pewność, że jest się na bieżąco z aktualnymi trendami.

Google Moja Firma

Założenie tej strony powinno być jedną z pierwszych czynności dla nowego przedsiębiorstwa. Zwłaszcza kiedy ktoś działa jedynie lokalnie. Funkcja ta umożliwia uzyskiwanie najczęściej wyszukiwanych informacji nt. firmy. Wśród tych pytań znajdują się m.in. godziny otwarcia, telefon kontaktowy czy adres.

 

Trzy zaprezentowane przez nas narzędzia od giganta technologicznego wspomogą pracę przy marketingu internetowych, zwłaszcza w przypadku małych lub lokalnych biznesów. Co najważniejsze wszystkie z wymienionych przez nas usług to darmowe rozwiązania, z których można zacząć korzystać w ciągu maksymalnie kilku minut.

Zobacz też: http://www.netmetis.pl/narzedzia-ulatwiajace-prace-aplikacje-microsoft/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here