Od projektu do produktu - proces tworzenia spersonalizowanej taśmy klejącej z logo Twojej firmy

Taśmy klejące są powszechnie używane zarówno w warunkach domowych, jak i w biznesie. Są niezbędne podczas zamykania opakowań, ale dodatkowo stanowią element działań marketingowych. Stały się obowiązkowym elementem wyposażenia firm z branży e-commerce. Produkcja zwykłej taśmy klejącej różni się nieco od procesu wytwarzania taśm z nadrukiem.

Produkcja tradycyjnej taśmy klejącej

Wraz z postępem technicznym proces produkcyjny taśmy klejącej uległ całkowitej automatyzacji. Pierwszy etap produkcji to przygotowanie odpowiedniej mieszanki klejowej, która determinuje rodzaj taśmy. Dzięki obróbce chemicznej i dodaniu odpowiednich rozpuszczalników na podłoże foliowe lub papierowe taśmy nakładana jest cienka warstwa kleju. Ponadto warstwę klejową wzbogaca się na tym etapie o substancje zwiększające przyczepność. Powstały produkt jest cięty na wstążki o odpowiedniej szerokości, następnie nawijany na rolki i przygotowywany do sprzedaży. Termin przydatności tak wyprodukowanej taśmy wynosi zazwyczaj 6 miesięcy pod warunkiem zalecanego przez producenta przechowywania.

Produkcja taśm z nadrukiem – projekt

Nadruk na taśmie klejącej można zaprojektować samemu, zlecić go producentowi lub skorzystać z gotowych kreatorów nadruku. Ważne, aby znakowanie dobrze przemyśleć, ponieważ będzie miało bezpośredni wpływ na odbiór marki przez klienta. Taśmy klejące z logo mogą się oczywiście różnić kolorystyką, ale musi być ona spójna z identyfikacją wizualną marki. Projekt nadruku przygotowanego indywidualnie powinien zostać zapisany do pliku w wymaganym przez producenta taśm formacie. Większość dostawców taśm klejących z logo wykonuje nadruk na podstawie plików wektorowych.

Taśma klejąca z logo – metody znakowania

Najczęściej stosowaną metodą znakowania taśm klejących jest druk fleksograficzny. Fleksografia to technika wykorzystująca farby szybkoschnące, który zapewniają trwały, estetyczny i nieścieralny nadruk. Dodatkowo gwarantuje intensywność barw i precyzyjność detale. Przy produkcji taśm klejących z logo stosuje się sposób drukowania nazywany “sandwich”. Metoda ta polega na wykonaniu nadruku jeszcze przed nałożeniem substancji klejącej na podłoże taśmy. Dzięki temu znakowanie jest wytrzymałe, odporne na czynniki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. Nadruki na taśmach klejących wykonywane są w barwach palety Pantone, C, HKS, a w niektórych przypadkach także RAL.

Zaprojektuj taśmę klejącą z logo z TCM Service

Wybierając dostawcę taśm klejących z logo, warto zwrócić uwagę na producenta, który gwarantuje wyselekcjonowane surowce i trwałość nadruku. TCM Service jest od wielu lat wiodącym dostawcą taśm samoprzylepnych z opcją indywidualnego nadruku. Oferowane przez firmę produkty wyróżniają się najwyższymi parametrami technicznymi i wytrzymałym nadrukiem. W swojej działalności TCM Service wykorzystuje innowacyjne rozwiązania sprzętowe, a wykwalifikowana kadra służy klientom fachową pomocą na każdym etapie zamówienia. Współpraca z firmą TCM Service to wyjątkowo skuteczny sposób na promowanie marki i stałe powiększanie grona odbiorców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here