Pokaż się na mapie google. Porady dla przedsiębiorców

Jeśli twojej firmy nie ma w internecie to prawdopodobnie nie istniejesz. W obecnych czasach, hasło to nie jest już branżowym żartem, a obiektywną prawdą. Większość wirtualnego świata zagarnia też najpowszechniejsza wyszukiwarka sieciowa, czyli google. Dlatego, żeby dobrze pozycjonować swoją biznesową działalność, niezbędnym narzędziem marketingu naszej firmy jest pozycjonowanie w mapach google.

Jeśli chcesz dotrzeć w konkretne miejsce potrzebna jest nawigacja. Gdy błądzisz lub jesteś spóźniony przyda się też znalezienie najkrótszej trasy do wyznaczonego przez siebie celu. Co wtedy robisz? Włączasz swojego smartfona i za pomocą google maps wyznaczasz potrzebną drogę. Telefon, za pomocą tej aplikacji nie tylko pokieruje cię do celu, ale określi czas dotarcia piechotą i wszystkimi dostępnymi środkami transportu. Wyznaczy też najlepszą i najkrótszą trasę dostosowaną do używanego przez ciebie środka lokomocji. Bo każdy obiekt, który mijasz przemieszczając się po mieście zarejestrowany jest na mapach google’a. Jeśli więc twoja firma ma być łatwo identyfikowalna w sieci, a klienci mają docierać pod wskazany adres bez większych problemów, pozycjonowanie w mapach google, to najlepsze i zarazem najtańsze narzędzie marketingowe jakie możesz sobie wyobrazić.

reklama w czterech prostych krokach

Jeśli prowadzisz firmę i oferujesz usługi pod konkretnym adresem, umieść. taka informację w wyszukiwarce internetowej Dzięki temu będziesz widoczny jako przedsiębiorca nie tylko na planie miasta, ale nazwa i adres twojej działalności wyświetli się każdemu, kto szuka usług o podobnym profilu w tej lokalizacji. Potrzebna jest jednak usługa pozycjonowania w mapach google W przeciwnym razie, potencjalny internauta, który chce zostać klientem prowadzonej przez ciebie branży, po wpisaniu wyszukiwanej frazy w aplikację dostanie długa listę przedsiębiorców działających na tym obszarze. O tym, kogo wybierze zdecyduje kilka pierwszych wyników, które mu się wyświetlą. Jak znaleźć się w tej szczęśliwej grupie? Wystarczy zaledwie kilka prostych kroków.

Jak zostać użytkownikiem google?

Przede wszystkim musisz założyć indywidualne konto. W ten sposób uzyskasz skrzynkę gmail, dostęp do dysku oraz szereg innych możliwości oferowanych przez internetowego potentata bezpłatnie. Podając swoje dane i po pozytywnej ich weryfikacji stajesz się pełnoprawnym użytkownikiem google i możesz dzięki temu kontynuować pozycjonowanie w mapach google.

Pokaż w aplikacji, że jesteś przedsiębiorcą

Wykonasz to w banalnie prosty sposób. Wystarczy, że wejdziesz w usługę o nazwie „google moja firma” i dodasz się do tej listy jako potencjalny przedsiębiorca.W ten sposób powstanie indywidualna wizytówka twojej firmy, która zwiększy pozycjonowanie w mapach google. Istotna jest pełna nazwa, pod którą prowadzona jest twoja działalność. Zbieżność nazw, tak częsta w konkretnych branżach nie wyłapie błędu, a tym samym zmniejszy szanse na dotarcie klientów właśnie pod twój adres. dobrym pomysłem zwiększającym szanse na pojawienie się twojej firmy na szczycie rekordów jest także dodanie konkretnych słów kluczowych, określających charakter firmy oraz zakres jej działania. Pamiętaj – im więcej słów kluczy tym wyższe pozycjonowanie w mapach google.

Bądź oryginalny, wyróżnij się w sieci

Pola w wizytówce pozwalają na dość szczegółowa prezentację – wykorzystaj je dobrze. Nie wystarczy nazwa i adres. Zaprezentuj swoje usługi możliwie jak najszerzej i spraw tym samym, ze klienci wybiorą właśnie ciebie. Godziny otwarcia, informacje o dojazdach pod wskazaną lokalizację oraz logo firmy przyciągające wzrok i łatwo zapamiętywane przez klientów zwiększą twoje szanse na sukces.

Pamiętaj o weryfikacji

Wiarygodność przeglądarki oraz jej aplikacji, w tym także pozycjonowanie w mapach google budowana jest w oparciu o sprawdzone informacje. Dlatego bez względu na to jak wiele danych podasz w trakcie tworzenia swojej potencjalnej wizytówki prezentującej profil twojej firmy, najważniejszym etapem jest jego sprawdzalność. Dlatego witryna sprawdza wprowadzone dane za pomocą opcji: zweryfikuj teraz. Kliknij na nią tuż po tym, jak wszystkie wprowadzone dane będą dla ciebie zadowalające. I pamiętaj, pomijając tę opcję twoje konto pozostanie zablokowane, a informacje o prowadzonej działalności nie wyświetlą się twoim przyszłym klientom. Po wciśnięciu wirtualnego klawisza, na wskazany adres email dostaniesz wiadomość ze specjalnym kodem. Wprowadź go koniecznie. To już ostatni krok do tego, abyś mógł cieszyć się darmową reklamą w mapach największej na świecie przeglądarki.

Gdy już będziemy pełnoprawnym punktem na wirtualnej mapie, wystarczy dobrze dbać o ten kanał i możliwie szeroko go propagować poprzez linkowanie. Link do strony umieszczony w profilu w mediach społecznościowych, wzajemnie linkujemy się z opisami produktów lub usług zbliżonych do oferowanego przez nas produktu. Takie działanie oraz rekomendacje użytkowników na temat prowadzonej przez nas działalności skutecznie windują naszą firmę w zasobach sieci i pozytywnie wpłyną na pozycjonowanie w mapach google.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here