Ścieżka kariery

Doba dwudziestego pierwszego wieku wymusza na nas wiele działań, których nigdy wcześniej nie robilibyśmy w zaciszu swojego domu. Kiedyś, jeszcze nie tak dawno temu bo w ubiegłym wieku mogliśmy jednie pomarzyć o pracy zdalnej z domu i dowolnego miejsca na świecie. Mogliśmy żywo zastanawiać się jak dobrze sobie radzić w zakładach pracy i jak przeżyć ośmiogodzinną zmianę. Jako, że nie było innych alternatyw nikt nie szukał szans rozwoju w lepszym kierunku. Co jeszcze możemy zrobić teraz, aby poczuć się lepiej w tym otaczającym nas, coraz bardziej technologicznym świecie? Przede wszystkim starać się w nim odnaleźć jak najlepiej i starać się czerpać z niego to, co najlepsze.
Dzisiaj popularnymi ścieżkami rozwoju, tak innymi od tego, co robili nasi rodzice i dziadkowie, jest praca przed komputerem. Oni nie mogli tego robić wcześniej, ponieważ nie było internetu i w grę wchodziła praca tylko na miejscu, u pracodawcy pod jego czujnym okiem. Co jeszcze moglibyśmy zrobić teraz, aby starać się zarabiać więcej? Więcej się uczyć. Dobra nauka jak nigdy ma swoje odzwierciedlenie w wielkim świecie – nigdy tak prosto i tak dużo nie używaliśmy do codziennej komunikacji języka angielskiego, który pozwala nam na otworzenie się na zagraniczne rynki i walkę z lepszym jutrem. Jak nigdy my również tak wiele nie korzystaliśmy z technologii – kto dzisiaj nie używa telefonu, ręka w górę. Rzadkością jest spotkanie takich osób, co oznacza, że wiele z nich jednak korzysta z tego typu urządzeń. Nie dziwi też nikogo fakt, że coraz częściej każdy z nas posiada telefon, tablet i komputer do własnego, prywatnego użytku i traktuje to niemalże jak bieliznę – do własnych potrzeb, bez niepotrzebnego dzielenia się tym z kimkolwiek innym. Jak więc starać się odnaleźć, nie wpaść w nałóg i jednocześnie zachować radość życia?
Najlepiej znaleźć pasjonujące zajęcia, które sprawią, że oprócz marnowania czasu przed mediami społecznościowymi będziemy chcieli oddawać się pracy twórczej, kreatywnej i jednocześnie tak przydatnej. Jedną z takich może być wspieranie i rozwój technologii – na przykład tworzenie stron www, które są i przydają się każdemu biznesowi typu e-commerce, który z chęcią sprzedaje swoje usługi i produkty w internecie. Statystyki pokazują, że za kilka lat nikt już nie będzie korzystał z stacjonarnych sklepów, a wszystko będzie się odbywało poprzez zakupy w internecie – tak modne i szybkie, za pomocą jednego kliknięcia i przepisania kodu do zapłacenia. Wszystko do domu dostarcza kurier, co sprawia, że możemy w tym momencie mieć wszystko jednocześnie nie używają do tego wielkiego nakładu energii. Praca zdalna pozwala na umiejętne kupowanie wszystkiego na co tylko mamy tylko ochotę i dbania o to, aby nasza przyszłość była jeszcze lepsza niż kiedykolwiek. Warto więc zastanowić się jak jeszcze możemy żyć i starać się zdobywać jak najwięcej, kiedy jednocześnie pojawia się coraz większa konkurencja? Przede wszystkim starać się być unikalną częścią rynku.
Jak tego dokonać? Jako pierwsze i niezwykle ważne, musimy zdać sobie sprawę, że unikalność sprawia, że zaczynamy zarabiać dużo. Dopiero na drugim miejscu faktycznie umiejętności. Jeśli danego towaru jest niewiele na świecie jesteśmy skłonni do zapłaty więcej i lepiej, aby tylko dany produkt czy zasób zdobyć. Musimy zdawać sobie sprawę, że wszystko jest mierzalne i damy sobie z tym radę, zawsze, kiedy tylko mamy na to ochotę. Jak jeszcze możemy starać się wysnuć wnioski co jest aktualnie najbardziej pożądane? Przeglądając rankingi, statystyki i analizę rynkową, która bada dokładne zapotrzebowanie na dany towar na mieście i stara się wprowadzić wszystko jak najszybciej i efektywniej. Co jeszcze możemy zrobić? Uczyć się jak najwięcej. Wiedza z różnych dziedzin sprawia, że jesteśmy bardziej elokwentni i łakniemy więcej z życia i funduszy, które a nas ktoś chce zainwestować. Nie ma nic lepszego niż wiedza, że jesteśmy w stanie sobie z tym wszystkim poradzić i jednocześnie wiedzieć, że to co robimy, ma sens.
Jest wiele w tym momencie wolnych zawodów, a statystyki i nasz szybko zmieniający się świat pokazuje, że kilkakrotnie w naszym życiu będziemy musieli zmieniać ścieżkę zawodową, co do tego co robimy w życiu. Jak to będzie się przekładać? Przede wszystkim zobaczymy to po tym, jak szybko coś się zmienia i jak często trzeba będzie zmieniać pracodawców i myśleć o zmianie dziedziny naszego życia. Co jeszcze możemy postarać się zrobić, aby było lepiej? Przede wszystkim nie myśleć o przyszłości zbyt dalekiej – postarać się być jak najlepszym w swoim dziedzinie – kimś, kogo nazywamy ekspertem i starać się myśleć długofalowo. Oferty mogą do nas spływać same, jeśli im na to pozwolimy odpowiednio się reklamując. Jak jeszcze możemy zaistnieć w sieci? Jak jeszcze możemy zawalczyć o lepsze jutro? Czy może być coś ciekawszego niż to, że nasze umiejętności zmieniają świat, a nasza wiedza jest na tyle unikalna, że ktoś jest w stanie zapłacić nam duże pieniądze, aby przyciągnąć nas do swojej firmy? Chyba nie – i takiej ścieżki życzę każdemu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here