Technologie przyszłości

Internet pozwala na zarabianie dużych pieniędzy w bardzo łatwy sposób. Z łatwością możemy zarobić dodatkowe kilkaset złotych na drobne wydatki i przeznaczyć je na rzeczy mniej lub bardziej potrzebne. Na przykład kobieta może kupić sobie kilka dodatkowych par butów, wymarzoną czerwoną sukienką albo wystrzałową bluzkę na niezapomnianą sylwestrową imprezę. Okazuje się, że zaledwie te kilkaset złotych może odmienić nasze życie! Jeśli już jesteśmy przy ubraniach, to wiadomo, że jeśli ubierzemy się dobrze, w drogie markowe ubrania, to czujemy się znakomicie i jesteśmy pewni siebie. Jeśli pójdziemy na imprezę z takim nastawieniem, to z łatwością możemy spotkać miłość naszego życia lub na przykład nawiązać kontakty, które pozwolą nam zdobyć bardzo dobrze płatną pracę. Badania wykazują, że dzisiaj coraz mniej pracowników rekrutowanych jest za pomocą klasycznych ogłoszeń o pracę. Coraz częściej są oni pozyskiwani za pomocą sieci kontaktów. Tak więc z pozoru niezobowiązująca impreza może być kluczem do naszej kariery.

Niedługo sylwester i karnawał. To czas najlepszych imprez i świetna pora na prywatki w gronie znajomych. Coroczne statystyki pokazują, że najwięcej Polaków bawi się właśnie na imprezach organizowanych samodzielnie we własnych mieszkaniach. Technologia idzie do przodu, ale jednak wciąż najpopularniejszą formą spędzania czasu są po prostu spotkania ze znajomymi. Tendencja jest jednak spadkowa. Zauważa to chyba każdy z nas, że często wolimy po prostu napisać do kolegi na komunikatorze internetowym, niż szykować się do wyjścia i odwiedzać go samodzielnie. Sami również nie lubimy niezapowiedzianych gości. Nasze mieszkanie nie zawsze jest gotowe na ich przyjęcie. Oczywiste jest, że nie mamy ochoty na codzienne sprzątanie i utrzymywanie zapasu przekąsek i alkoholu w razie gdyby zjawili się nasi znajomi. Dlatego tak wielu z nas wybiera kontakt za pośrednictwem Internetu. Niezawodne okazują się portale społecznościowe oraz komunikatory internetowe. Takie rozwiązania funkcjonują już od wielu lat, ale dopiero teraz stały się bardzo powszechne. Powodem jest prawdopodobnie praktycznie nieograniczony dostęp do Internetu, jakim dysponujemy w obecnych czasach. Kiedyś korzystanie z komunikatora wymagała długotrwałego włączenia komputera stacjonarnego i połączenia z drogim Internetem, a następnie siedzenia w ustalonej pozycji w celu korzystania z komputera. Dzisiaj każdy z nas ma telefon na stałe podłączony do Internetu, stąd możemy korzystać z mediów społecznościowych w niemalże każdym momencie. Teraz wystarczy po prostu wyjąć z kieszeni telefon, aby porozmawiać z przyjaciółmi czy rodziną, która może się znajdować na drugim końcu naszej pięknej planety.

Domeną postępu technologicznego jest również szybkie rozwijanie się szeroko pojętej informatyzacji, a co za tym idzie – programowania. Obecnie programista jest jednym z najlepiej opłacanych zawodów, ich zarobki często sięgają nawet kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie. Znajdują oni pracę w dosłownie każdej branży – od finansów po medycynę. Wiele osób postanowiło się przebranżowić i porzucić swoje dotychczasowe zawody właśnie na rzecz nauki kodowania. To pokazuje skalę zjawiska i potrzebę gospodarki na ekspertów, którzy umieją dobrze programować. Praktycznie każdy program i urządzenie musiało być stworzone przez programistę. Bez takiej osoby, żaden nowoczesny projekt nie ma szans na powodzenie. Często programowania uczą się nawet już małe dzieci. Oczywiście środowisko pracy programisty wygląda surowo i nieprzyjaźnie, dlatego edukacja dzieci ma formę zabawy i używania na przykład klocków lub innych zabawek, które z pozoru nie mają nic wspólnego z tym tematem. Warto zainwestować w edukację z zakresu programowania. Być może nasze dziecko polubi ten temat do tego stopnia, że bez problemu zostanie dobrym programistą i zapewni sobie świetne źródło zarobku już w latach młodości. Oczywiście nauka jest ciężka i wymaga dużej systematyczności, dlatego nie należy robić tego na siłę – czasami warto poczekać nawet kilka miesięcy zanim dziecko nabierze ochoty do poruszenia tego tematu. Jedno jest pewne – taka nauka stanowi znakomitą podstawę do szerokiej gamy zajęć związanych z informatyką. Nawet dla początkującego programisty banalną sprawą staje się na przykład pozycjonowanie stron internetowych, cennik pozycjonowania również zawiera bardzo duże kwoty.

Jeśli nasze dziecko nie przejawia chęci do zajęć związanych z komputerami, wciąż świetną alternatywą są zawody wymagające zdolności manualnych czy też po prostu prace fizyczne. Przykładowo, fachowiec budowlany zarabia dzisiaj bardzo duże pieniądze bez wyjeżdżania za granicę. Położenie nowych płytek w łazience to koszt nawet kilkunastu tysięcy złotych za robociznę! Kiedyś prace fizyczne uchodziły za nieatrakcyjne. Mówiło się, że jest to najgorszy typ zawodu – wyczerpujący i słabo opłacany. Sytuacja się zmieniła, dzisiaj dobry fachowiec budowlany zarabia dużo więcej niż pracownik biurowy. Jest olbrzymie zapotrzebowanie na rynku budowlanym. Warto więc odpowiednio zadbać o odpowiednią edukację naszych dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here