Tworzenie swojej strony www

Duża ilość osób, korzystających z dobrodziejstw internetu, prędzej czy później zastanawia się, czy nie byłoby fajnie też jakoś zaistnieć w sieci. Wiele ludzi, jako pierwszy krok, wybiera tworzenie strony html. Wybierają ten sposób, bo jest to najprostszy język programowania, a mimo to przynosi nam oczekiwany efekt, czyli przekazanie treści.
Do stworzenia swojej pierwszej strony nie jest nam potrzebne żadne ze skomplikowanych narzędzi. Wystarczy komputer, jakiś edytor tekstu, może być nawet zainstalowany już na komputerze notatnik oraz przede wszystkim chęci i pomysł. Aby powstała nasza pierwsza witryna, wcale nie musimy znać skomplikowanych znaczników, posługiwać się kodem źródłowym z niesamowitą gracją i mieć zakres wiedzy szeroko pojętego IT. Wystarczy nam kilkanaście podstawowych znaczników, które bez problemu znajdziemy szperając w internecie i wpisując odpowiednie frazy. Tworzenie strony html to wcale nie czarna magia jak niektórym się może wydawać, to czysta przyjemność. Często bierzemy te mylne domysły, z różnych filmów, seriali czy gier. Gdzie widzimy człowieka ubranego w koszulę, wlepionego w monitor i klepiącego kod z szybkością światła, tak, że nie można nadążyć za jego palcami.
Pokrótce postaram się wyjaśnić jak wygląda tworzenie witryny internetowej, oraz że nie jest to wcale takie skomplikowane.
Tworzenie strony html, po pierwsze polega, na podzieleniu jej w zasadzie na trzy części.
Pierwszą częścią naszej strony stanowi ” głowa”, czyli nic innego jak nagłówek strony. W niej umieszczamy informacje o stronie. Czyli na przykład jej tytuł oraz to, w jakim języku ona jest. Przykładem takie nagłówka jest:

Nasza pierwsza strona
name=”leanguage” content=”pl”>

Jeżeli już wiemy, jak wygląda głowa, teraz należy przejść do reszty ciała strony. Jak sama nazwa wskazuje, w tej sekcji wyświetlają się informacje, które mają być przekazane użytkownikowi, który odwiedza naszą stronę. I Takie informacje zapisujemy właśnie w znacznikach
To między nimi właśnie umieszczamy takie rzeczy jak różne obiekty graficzne, tekst, filmiki i wszystko inne co ma być widziane okiem użytkownika.
Jest to podstawowa struktura każdej witryny widzianej w sieci, wszystko, co chcecie umieścić na stronie, musi znajdować się w konkretnym znaczniku. Odnośnie tych znaczników, trzeba zaznaczyć kilka ważnych informacji.
Po pierwsze, wszystkie nasze nazwy oraz rozszerzenia piszemy zawsze małą literą, nigdy nie używamy spacji, oraz piszemy nasze komendy bez polskich liter, bo tekst html nie jest przystosowany do dobrze nam znanych ogonków występujących na każdym kroku w naszym języku. Inną ważną rzeczą jest to, że zawsze, gdy zaczynamy wpisywać komendę, poprzedzamy ją tagiem otwartym, wiec i po zakończeniu wpisywania polecenia, musimy taki znacznik zamknąć. Zamknięcie znacznika polega na dodaniu między znaki mniejszości i większości ukośnika. Czyli oraz .
Na naszej stronie możemy edytować wygląd w zasadzie wszystkiego, w jaki tylko sposób chcemy, to my jesteśmy sterem, żeglarzem i okrętem. Możemy pisać różną wielkością czcionek, możemy zmieniać kolor tej czcionki, kolor tła, umieszczać obrazki czy gify, gdzie tylko nam się podoba. Wszystko zależy od wyobraźni twórcy strony.
Gdy już wiemy, jak nasza strona ma wyglądać, co na niej ma się znajdować i skończyliśmy tworzenie strony html na naszym komputerze, czas ją w końcu pokazać światu.
Aby inni ludzie zobaczyli, to nad czym tyle pracowaliśmy, czas nasz plik tekstowy upublicznić. Aby nasza strona była widziana dla wszystkich, musi być na jakimś serwerze oraz mieć jakąś domenę, dzięki czemu, po wpisaniu odpowiedniego adresu, każdy będzie ją mógł zobaczyć.
Aby tego dokonać, musimy najpierw poszukać dla siebie odpowiedniego serwisu hostingowego, który, oferuje sprzedaż miejsca na serwerze, to właśnie tam umieszczamy tekst zapisany w notatniku, który jest naszą stroną i będzie mógł się wyświetlać na komputerach użytkowników z całego świata. Bez problemu znajdziemy w internecie strony, które oferują taką usługę, wystarczy wybrać najbardziej odpowiednią dla nas samych. Tu należy zwrócić uwagę na przykład na takie rzeczy jak ilość transferu w skali miesiąca na takim serwerze. Jeśli to jest nasza pierwsza strona i nie spodziewamy się w jej fazie początkowej nadciągających tłumów, spokojnie wystarczy nam jakiś najtańszy serwer z niższej półki.
Następnym ważnym krokiem jest nadanie adresu naszej stronie, dzięki któremu użytkownicy, którzy wpiszą w przeglądarkę wspomniany adres, będą mogli zobaczyć nasze dzieło. Przed wybraniem adresu, należy najpierw sprawdzić, czy już ktoś wcześniej nie wpadł dokładnie na taki sam pomysł i nie jest on zajęty. Obie te rzeczy, czyli wybór serwera, oraz nadanie adresu i domeny możemy załatwić w jednym miejscu. Obie te usługi, w zależności od jakości są droższe lub tańsze. Możemy oczywiście też wybrać jakiś darmowy hosting, lecz wtedy trzeba liczyć się z tym, że będzie on pełen reklam i nie będzie możliwości, aby nasz adres kończył się frazą”pl”.
Po wykonaniu wszystkich tych czynności nasza strona jest już online. Jak widać, nie jest to wcale takie trudne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here