Internet

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jaki pakiet szybkości Internetu wybrać dla swojego gospodarstwa domowego lub firmy? Martwisz się, że płacisz za dużo za pakiet, z którego nie korzystasz w całości?

Wszyscy chcemy szybkiego internetu, ale czasami po prostu nie potrzebujemy najszybszej dostępnej usługi. Na tym blogu przedstawiamy warunki, które zobaczysz od swojego dostawcy usług internetowych, omówimy, jak przetestować prędkość internetu, i poprowadzimy Cię do mądrzejszego i bardziej przemyślanego zakupu.

Szybkość pobierania a prędkość wysyłania: jaka jest różnica?

Szybkość pobierania odnosi się do szybkości, z jaką Twoje połączenie internetowe może pobierać dane z Internetu. Szybkość wysyłania odnosi się do szybkości, z jaką Twoje połączenie internetowe umożliwia wysyłanie danych z Twoich urządzeń do internetu.

Przy zakupie pakietów internetowych często reklamowana jest prędkość pobierania. Prędkości pobierania są znacznie ważniejsze niż prędkości wysyłania dla przeciętnego użytkownika Internetu, ponieważ większość wykonywanych czynności zależy od tego. Na przykład przesyłanie strumieniowe wideo wykorzystuje prędkości pobierania, podczas gdy prędkości wysyłania są wykorzystywane tylko wtedy, gdy użytkownik przesyła zdjęcie do mediów społecznościowych. Użytkownik z większym prawdopodobieństwem wykorzysta prędkości pobierania niż prędkości wysyłania. Prędkości wysyłania w przypadku domowego Internetu często stanowią około 1/10 szybkości pobierania.

Jaka jest dobra prędkość pobierania i wysyłania?

Dobre prędkości Internetu są określane (a czasami ograniczone) przez indywidualne potrzeby i lokalizację, w której potrzebne są Twoje usługi. Na przykład, jeśli twoje gospodarstwo domowe znajduje się na obszarze wiejskim, prawdopodobnie masz ograniczenie maksymalnej prędkości dostępnej dla twojego gospodarstwa domowego ze względu na infrastrukturę sieciową zbudowaną na twoim obszarze.

Według FCC uczeń potrzebowałby od 5 do 25 Mb / s, podczas gdy osoba, która przesyła strumieniowo filmy lub przegląda Internet, potrzebuje tylko od 1 do 8 Mb / s. Mb / s oznacza megabity na sekundę i jest jednostką miary ilości danych, które można przesłać w każdej sekundzie. Służy do określania szybkości łącza internetowego.

Przy określaniu, jakie prędkości są „dobre” w danej sytuacji, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Gospodarstwo domowe, które ma system do gier, może potrzebować co najmniej 10–25 Mb / s, ale może również potrzebować dodatkowej przepustowości 1–10 Mb / s, aby obsługiwać inne funkcje, które występują w tym samym czasie. Zależy to od liczby użytkowników internetu w rodzinie, którzy również korzystają z przepustowości łącza w Twoim domu. Chcesz wiedzieć jak wybrać tani i szybki Internet dla firmy w Krakowie? Odpowiedź to internet światłowodowy dla firm Kraków od ith.eu. Kraków internet jest to narzędzie znacznie ułatwiające pracę.

Biorąc pod uwagę jakość połączenia szerokopasmowego, kolejnym ważnym pomiarem jest opóźnienie – ważny punkt odniesienia, jeśli chodzi o gry i przesyłanie strumieniowe, ze względu na jego zdolność do wpływania na rozgrywkę lub czasy buforowania. Na przykład opóźnienia w grach online mogą mieć konsekwencje, ale podczas przeglądania sieci nie jest to aż tak ważne.

Test ping to żądanie odpowiedzi, które jest wysyłane do hosta w celu zmierzenia opóźnienia lub czasu, jaki upłynął w odpowiedzi. Opóźnienie to mierzalne opóźnienie (zwykle mierzone w milisekundach) transferu danych między komputerem lokalnym a serwerem zdalnym. Na przykład między serwerem w Europie a serwerem w Stanach Zjednoczonych występuje większe opóźnienie, nawet w przypadku korzystania z tego samego komputera. Najlepsza prędkość opóźnienia, jaką możesz mieć, wynosi zero.

Czasami terminy opóźnienie i ping są używane zamiennie. Ping jest również mierzony w milisekundach, przy średnim czasie pingowania między 30 ms a 50 ms. Ping zależy od tego, gdzie znajduje się zdalny serwer, z którym próbujesz pingować, gdzie się znajdujesz i odległości między nimi.

Bądźmy szczerzy: wybór odpowiedniej szybkości internetu dla Twojego domu zależy od Twojego budżetu i potrzeb.

Źródło: https://ith.eu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here