Jak Samsung Gear 360 zmienił nagrywanie i livestreaming

Gdy nagrywamy filmy lub prowadzimy livestreaming, oczekujemy bardzo wysokiej jakości obrazu. Standardowe kamery dostępne w urządzeniach przenośnych lub niemarkowych kamerach nie są nam w stanie tego zapewnić. Na jakie parametry sprzętu do nagrywania warto zwrócić uwagę i które z urządzeń zasługują na szczególne uznanie?

Jak wybrać kamerę do nagrywania i livestreamingu?

W przypadku kamery do nagrywania i livestreamingu bardzo istotne są nie tylko jej kompaktowe gabaryty przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości nagrań, ale również wiele innych aspektów:

– kompatybilność z innymi urządzeniami (dzięki temu z łatwością można zgrywać i przetwarzać dane),

– wygoda transportowania i nagrywania (szczególnie istotna w przypadku dokonywania nagrań w terenie, w trudnych warunkach),

– możliwość generowania ciekawych efektów wizualnych (zwiększa to jakość nagrań i sprawia, że są one częściej oglądane przez widzów, gdy prowadzi się np. kanał internetowy),

– czas pracy baterii i wytrzymałość.

Bardzo ważne jest oprócz tego wyposażenie jej w odpowiednie dodatki. Przykładem jest tutaj mikrofon. Dzięki mikrofonowi wbudowanemu w kamerę można stworzyć profesjonalne nagranie bez konieczności dogrywania głosu. Warto tylko zwrócić uwagę na to, w którym miejscu znajduje się taki mikrofon. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest mikrofon nad lub pod obiektywem kamery. W ten sposób można uzyskać najlepszy dźwięk.

Które sprzęty do nagrywania i livestreamingu są najlepsze i dlaczego?

Sprzęty do nagrywania i livestreamingu powinny mieć jak najlepsze parametry. Tylko wtedy wykonywanie tych czynności będzie komfortowe, a ich efekty – odpowiednie. Szczególnie warto zwrócić uwagę w tym zakresie na urządzenia od Samsunga, takie jak kamera 360 Samsung gear, która, można to śmiało powiedzieć, zmieniła nagrywanie i livestreaming, sprawiając, że stały się one prawdziwą przyjemnością.

Samsung Gear 360 to przede wszystkim bardzo lekkie urządzenie, które pomimo swoich niewielkich gabarytów (waga około 130 gram oraz wymiary 100,6 x 46,3 x 45,1 mm), zapewnia bardzo wysoką jakość nagrań i relacji na żywo, a zamontowane w nim dwa aparaty pozwalają na uchwycenie niemal wszystkich chwil, na których nam zależy. Kamera 360 bardzo łatwo łączy się z całym wachlarzem urządzeń, począwszy od różnego typu smartfonów, przez tablety, laptopy i komputery osobiste. W Samsung Gear 360 zastosowano ponadto bardzo wydajną baterię 1160 mAh. Jej czas działania wynosi nawet ponad 2 godziny w przypadku, w którym stosuje się rozdzielczość 2560×1280 przy 30 fps. Samsung Gear 360 obsługuje przy tym karty pamięci aż do 256 GB. Korzystając z takiego sprzętu, zyskuje się zatem pewność, że w trakcie nagrywania nie skończy się pamięć lub też nie dojdzie do przegrania transmisji na żywo, co może być szczególnie bolesne, gdy śledzą ją w Internecie tysiące osób.

Decydując się na zakup profesjonalnego sprzętu do nagrywania, nie sposób nie wspomnieć o dodatkowych akcesoriach, które jeszcze bardziej zwiększą wygodę pracy. Gdy chce się stworzyć profesjonalne nagranie, niezbędnymi akcesoriami będą statyw, green screen (który pozwala na podmianę jednolitego tła na dowolnie przez siebie wybrane) czy też dodatkowe oświetlenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here