Jak wirtualna rzeczywistość wpływa na sport wyczynowy

Technologia w sporcie: Jak VR (wirtualna rzeczywistość) wpływa na sport elitarny? Spędziłem wieczór z przemiłymi pracownikami firmy HTC Vive oraz ekspertami w dziedzinie sportu i technologii, aby dowiedzieć się, co robią. HTC Vive to pierwszy w swoim rodzaju system rzeczywistości wirtualnej i zestaw słuchawkowy wybierany przez elitarne drużyny sportowe, które chcą korzystać z zaawansowanej analityki w celu uzyskania marginalnych korzyści.

Technologia Vive – czy warto?

Zestaw słuchawkowy Vive Pro oferuje najwyższą jakość i najdokładniejsze dostępne wrażenia, dlatego jest używany przez wiodące na rynku narzędzia do treningu VR i rozwoju poznawczego, takie jak Rezzil, powered by MIHIEPA i INCISIV, aby zapewnić drużynom i sportowcom minimalny wpływ wirtualnego środowiska treningowego, pomagając zawodnikom przezwyciężyć kontuzje, podnieść poziom umiejętności i podejmować więcej zwycięskich decyzji pod presją.

Technologia Vive jest wykorzystywana przez szereg firm na całym świecie do opracowywania aplikacji dla drużyn w wielu dyscyplinach sportowych, w tym w piłce nożnej, rugby i krykiecie, hokeju na lodzie, baseballu i wielu innych, zapewniając elitarnym graczom możliwość zanurzenia się wizualnie, fizycznie i emocjonalnie w wirtualnym świecie, co pozwala na rzeczywiste interakcje i doświadczenia – zapewnia https://techpolska.pl/ .

Nowy, wspaniały i wirtualny świat

Poprzez rozwój wysoce wciągających symulacji rzeczywistych środowisk sportowych, można stworzyć minimalny wpływ wirtualnego treningu, który przyniesie korzyści zarówno zawodnikom, jak i trenerom. Wykorzystanie VR w sporcie oznacza, że trenerzy mogą ponownie przeprowadzić serię unikalnych ćwiczeń odwzorowujących presję i zmienne realia gry, oferując dokładną ocenę możliwości poznawczych, poziomu umiejętności, mocnych i słabych stron każdego zawodnika w drużynie.

Ten rodzaj treningu pozwala trenerom na wykorzystanie specjalnie zaprojektowanych aplikacji, które łączą mózg i ciało w celu osiągnięcia wymiernej poprawy umiejętności, świadomości gry i pewności siebie. Oceny te mogą być podstawą do opracowania ustrukturyzowanych, dostosowanych do potrzeb programów rozwoju umiejętności fizycznych zawodników, ostrości umysłu i zdolności do zachowania opanowania w sytuacjach wysokiej presji. https://techpolska.pl/ dodatkowo opisuje inne zalety wirtualnej rzeczywistości. Ze względu na minimalny wpływ wirtualnego środowiska treningowego, oznacza to, że kontuzjowani zawodnicy są w stanie ćwiczyć umiejętności i odzyskać ostrość w bezpieczny sposób, przed pełnym zaangażowaniem w wysiłek na prawdziwym boisku treningowym.

Precyzja i iluzja

Firmy takie jak Rezzil i INCISIV używają HTC Vive ze względu na precyzję wymaganą do dokładnego odtwarzania profesjonalnych scenariuszy sportowych, co pomaga zawodowym trenerom maksymalnie wykorzystać potencjał zawodników na boisku. Dzięki serii wyjątkowych ćwiczeń symulujących presję i zmienne warunki gry na boisku, partnerzy ci są w stanie dokładnie ocenić możliwości poznawcze, poziom umiejętności, mocne i słabe strony każdego zawodnika w drużynie.

Technologia

Wykorzystanie technologii Vive Tracker umożliwia również drużynom przeniesienie do rzeczywistości wirtualnej prawdziwych urządzeń, takich jak rakiety, buty i kije baseballowe, co zapewnia większy poziom dokładności i immersji, który jest niezbędny na najwyższym/elitarnym poziomie – pisze https://techpolska.pl/ . Bezprzewodowy adapter Vive, kompatybilny z Vive i Vive Pro, umożliwia swobodę ruchu w zakresie 360 stopni bez obawy o potknięcie się o przewody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here