Oklejanie folią jako ochrona i zmiana koloru Twojego auta

Znudził Ci się kolor Twojego samochodu i myślisz nad udaniem się do lakiernika, albo kupieniem innego auta? Jeżeli nie brałeś pod uwagę zmiany za pomocą folii, może czas się zastanowić?

Jak wygląda zmiana koloru za pomocą folii?

Na odpowiednio oczyszczone i przygotowane auto nakłada się dużymi arkuszami folię. Czasem, aby efekt był jeszcze lepszy, a foliowanie dokładniejsze oferuje się rozebranie auta na mniejsze części np. drzwi, lusterka, klamki i foliuje się każdą część z osobna. Podczas nakładania folii ważna jest temperatura, która jest indywidualna i zależy od producenta folii. Po zakończonym procesie nakładania folii samochód musi zostać ogrzany. Efekt końcowy zależy od tego, z usług jak doświadczonej osoby korzystaliśmy. Przed wyborem salonu, należy się też zorientować, ile lat gwarancji proponują. Czas ten waha się od 2 do 10 lat.

Korzyści wynikające z oklejania samochodów folią

Folia pozwala błyskawicznie zmienić kolor samochodu, nie ingerując w lakier. A gdy zatęsknimy za dawnym wyglądem samochodu, ciągle mamy możliwość powrotu do poprzedniego koloru. Oprócz tego, zmiana koloru folią jest tańsza niż lakierowanie go w profesjonalnej lakierni. Zachętą jest też szeroka paleta kolorów dostępnych folii, możliwość wyboru matowych folii a nawet własnego nadruku. Jednak najważniejszą korzyścią, jest fakt, że folia ochrania powłokę lakierniczą przed blaknięciem koloru czy drobnymi zarysowaniami. Czasami stosuje się ją jako droższe i dające dłuższe efekty, lakierowanie auta.

Folia nie musi oznaczać zmiany koloru

Na rynku dostępne są też przezroczyste folie, prawie niewidoczne na lakierowanym samochodzie. Ich jednym zadaniem jest ochrona samochodu przed drobnymi urazami mechanicznymi, czy promieniowaniem słonecznym powodującym blaknięcie koloru. Bezbarwna folia nie zmienia koloru samochodu, a w niektórych przypadkach można nawet powiedzieć, że nasyca kolor.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here