Czy warto słuchać rad internetowych celebrytów

Piękne kobiety i wysportowani mężczyźni, gwiazdy Tik-Toka, Instagrama i innych mediów społecznościowych. Każdego dnia widzimy ich idealne życie, a także słyszymy porady na tematy, które mają przybliżyć nas do ich sukcesu. Jak możemy schudnąć, jak się ubierać, co jest teraz modne, a także jakich kosmetyków używać.

Ile jednak w tym wszystkim jest prawdy i dlaczego czasem lepiej iść za zdrowym rozsądkiem niż słuchać internetowych gwiazdek, które promują produkty, na których najprościej na świecie zarabiają?

To wszystko biznes

Nie ma nic złego w pokazywaniu swojego życia w Internecie. Nie dziwi nas również to, że ktoś chce pochwalić się swoimi osiągnięciami, dużą ilością lajków na Instagramie czy tym, że korzysta z życia – o ile jest to wszystko prawdą. Niektóre osoby kreują swój idealny wizerunek, tylko by zyskać sławę, a ich życie wcale nie jest tak kolorowe, jak chcą pokazać.

Drugą sprawą jest fakt, że duża liczba fanów przyciąga sponsorów, a Ci chcą, by promować ich produkty i to dotyczy każdej branży. Ile razy można zauważyć, że któraś z gwiazd zaczyna dzień od kawy tej określonej marki, mówiąc, że jest najlepsza na świecie, potem ubiera ubrania innej firmy, które najlepiej pasują do jej obecnego nastroju… przykłady można mnożyć, ale należy pamiętać, że za rozpoznawalnością idą pieniądze, a ty kupując polecane produkty, nakręcasz ten biznes.

Rady nie zawsze mądre

Wiele internetowych gwiazd fitness promując produkty różnych producentów lub własne, potrafi się zbyt mocno zagalopować i opowiadać absolutne bzdury na temat działania produktów i ich „niesamowitych” właściwości. Ile razy możecie przeczytać lub usłyszeć o kremach spalających tłuszcz, suplementach, które dodadzą kilka kilo masy mięśniowej w tydzień, lub opowieściach dietetycznych, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

Wielu celebrytów zapomina, że nie są wszechwiedzący, a ich braki będą szybko wyłapane. Szczególnie w momencie, gdy ich wiedza zostanie skonfrontowana z wiedzą specjalistów z danej dziedziny. Człowiek uczy się przez całe życie i powinien być świadomy swojej niewiedzy, zanim zabierze głos w jakiejkolwiek sprawie.

Czy warto słuchać rad internetowych celebrytów? – podsumowanie

Nie ma nic złego we wzorowaniu się na swoich idolach z Internetu, jednak należy zachować dużą dozę ostrożności, słuchając ich rad i pamiętać, że to, co jest w Internecie, jest tylko wycinkiem całości, każdy pokazuje rzeczy, które chce pokazać, a nie te, które są naprawdę, dlatego zawsze warto zweryfikować rady różnego rodzaju internetowych guru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here