Proste tworzenie stron www

Tworzenie stron internetowych kojarzy się najczęściej ze skomplikowanym kodowaniem. Wydaje się, że stworzyć stronę może tylko wyspecjalizowany twórca stron, który zna odpowiednie technologie. Jednak do stworzenia strony internetowej nie trzeba mieć specjalnych umiejętności, do tego wystarczy nam kreator stron www.

Jak samodzielnie stworzyć swoją stronę?

Jeśli myślimy nad stworzeniem własnej strony internetowej, często nie myślimy nad tym, aby zrobić to samodzielnie. Najczęściej zlecamy to specjalistom, agencjom interaktywnym czy firmom specjalizującym się w projektowaniu i budowaniu stron internetowych. Jednak wystarczy znaleźć odpowiedni kreator, aby stworzyć swój e-sklep czy witrynę. Polega to na wyborze szablonu, motywu, który jest szkieletem strony. Ma konkretny rozkład strony, wybrane elementy, kolory, czcionki. Jednak te i inne elementy strony można w prosty sposób edytować i dobierać do swoich możliwości. Wybranie szablonu nie skazuje nas na przyjęcie go w 100%. Kreator stron www jest tak zbudowany, aby móc każdy najmniejszy element edytować. Oprócz tego w bardzo prosty sposób można dodawać treści, zdjęcia, slajdy, animacje, wideo itp. To wszystko bez umiejętności kodowania.

Nie trzeba dużo inwestować w swoją stronę.

Stworzenie strony internetowej od podstaw nie kosztuje mało. Trudno jest podać stawkę uniwersalną, bo to zależy od jej stopnia zaawansowania. Kreator stron www jest często darmowy, można znaleźć w sieci bardzo dużo szablonów zupełnie za darmo. To, co trzeba mieć to domena, czyli unikalna nazwa naszej strony internetowej. Bez tego nasza strona nie powstanie. Jest też potrzebny hosting, czyli serwer, na którym trzymamy zawartość strony, wszystkie pliki, które tworzą stronę internetową. Nie jest to duża inwestycja, ale konieczna, aby móc w ogóle myśleć o stworzeniu strony internetowej. Nasza nazwa musi być unikatowa. Jak sprawdzić, czy nazwa jest zajęta? Można to sprawdzić u każdego dostawcy domen i hostingu. Im krótsza i łatwa do zapamiętania nazwa, tym lepiej. Będzie ona łatwa do podania klientom czy znajomym. Będzie też o wiele krótsza do zapisania, np. w biznesplanie czy w stopce e-maila. Inwestycja w domenę i hosting jest jedna zazwyczaj na rok. Po roku odnawia się i jedno i drugie. Można zmienić dostawcę lub korzystać z tego samego. Trzeba pamiętać, że nazwy domeny nie można sobie tak po prostu zmienić. Jeśli okaże się, że wykupiona nazwa nie podoba nam się, trzeba kupić nową i przestać korzystać ze starej.

Czym wyróżnia się kreator?

Niezależnie od wyboru kreatora, każdy będzie wyróżniał się mniej więcej tym samym. Pierwszą rzeczą będzie duży wybór szablonów. Jest ich naprawdę sporo. Często mają kategorie, które pozwalają dobrać motyw do rodzaju działalności. Inna strona internetowa będzie pasować dla agencji interaktywnej, a inna dla sklepu internetowego z odzieżą autorką. Mimo tego, że każdy element można edytować, ogólny szkielet strony zostaje zachowany. Każdy szablon ma własne ograniczenia, więc nie da się w każdym zmienić dosłownie wszystkiego. Są one łatwe w użyciu. Wystarczy trochę samemu zapoznać się z narzędziami, poznać je poprzez testowanie go samodzielne i ciągłe dostosowywanie projektu strony pod własne potrzeby. Kilka wieczorów z kreatorem wystarczy, aby móc poznać jego możliwości. Każda firma, która stoi za kreatorem stron ma obsługę klienta, do której użytkownik może zwrócić się o pomoc w razie jakichkolwiek problemów z kreatorem szablonem czy wyglądem strony. Z kreatorów stron może korzystać każdy: bloger, twórca, właściciel sklepu, przedsiębiorca, inwestor, coach, psycholog, lekarz, firma kurierska, fryzjer – każda osoba i każda firma, która chce pokazać się w sieci, aby nowi klienci mogli odkryć, co oferuje, co tworzy, o czym pisze i w czym się specjalizuje. Każdy, kto potrzebuje strony internetowej, może bez ograniczeń korzystać z kreatora. Jeśli na przykład dopiero startujemy ze swoją działalnością, będzie to na pewno oszczędność na początku naszej przygody z biznesem. W przypadku kreatora jest możliwość tworzenia strony po polsku, ale również w innych językach. Wybrane kreatory posiadają możliwość stworzenia strony w innym języku obcym, co daje możliwość dotarcia do klientów z zagranicy. Dodatkowo twórcy kreatorów dają dostęp do wielu narzędzi wspomagających naszą stronę internetową, może to być na przykład narzędzie do pozycjonowania. Oprócz tego dostarczane są użytkownikowi instrukcje, wideo tutoriale, z których może skorzystać każdy początkujący twórca swojej pierwszej strony internetowej.

Podsumowując, stworzenie swojej strony internetowej nie musi być trudne, oddelegowane do zewnętrznej firmy i drogie. Można wykonać prostą stronę samemu. Wybranie szablonu i „sklejanie” swojej strony nie jest łatwe, wymaga poświęcenia czasu na zapoznanie się z kreatorem oraz wykonanie swojej wersji strony, ale dzięki temu nie musimy płacić dużych pieniędzy jeśli dopiero zaczynamy działać w sieci i nie mamy na to dużego budżetu. Wystarczy wybrać nazwę i zacząć działać i tworzyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here