Strona internetowa, jako wizytówka Twojej firmy

W dzisiejszych czasach każdy właściciel firmy, który chce rozwijać swój biznes, musi pokazywać się w internecie. Strona internetowa to kluczowe narzędzie każdej branży — bez względu na to, czy sprzedajemy buty, kotły, meble, czy usługi transportowe lub inne. Jeżeli chcesz, aby Twój klient Cię zauważył, musisz się pokazać, a internet to najlepsze medium do tego typu działalności. Jak powinna wyglądać strona internetowa? Jaka jest cena postawienia strony www? Gdzie jeszcze reklamować firmę? Z pewnością te i wiele innych pytań zadają sobie osoby, które prowadzą własny biznes lub zajmują się marketingiem, PR lub szeroko pojętą reklamą. Aby nieco ułatwić Wam zadanie, przygotowaliśmy krótki poradnik, który z pewnością pozwoli Wam rozwijać firmę i wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów.

ABC STRONY INTERNETOWEJ

Po pierwsze: wygląd
Strona internetowa powinna być zgodna z brandem naszej marki. Jeżeli na przykład logo jest w kolorze szarym, warto, aby odcienie strony były spójne z jego barwą. To samo dotyczy zamawianych gadżetów firmowych, czy innych dodatków, które wpływają na identyfikację marki.

Po drugie: innowacyjność
Czasy, w których na stronach widniało morze tekstu z pogrubionymi literami, już dawno minęły. Warto zadbać o to, aby strona posiadała coś, czego nie ma nasza konkurencja na przykład dodatki multimedialne galerie ciekawych filmów, czy zdjęć. Wszystko zależy od tego, czego dokładnie dotyczy.

Po trzecie: dostosowana do odbiorcy
To z pewnością najważniejszy punkt, któremu warto poświęcić odrobinę więcej czasu. Planując lub tworząc stronę internetową, powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie — W jakim celu na tę stronę wejdzie mój klient? Jakich informacji będzie szukał? Co go zainteresuje? Co chce mu przekazać. Odpowiedzi na te pytania z pewnością ułatwią zaplanowanie treści, które powinna pomieścić strona.

Kolejną kwestią jest też pozycjonowanie strony w wyszukiwarkach, dlatego należy zadbać o to, aby opublikowane treści, pomagały podczas reklamy. W tym celu można skorzystać z profesjonalnego wsparcia copywriterów, którzy tworzą teksy z określonymi słowami kluczowymi na poszczególne strony.

Co powinno znaleźć się na każdej stronie internetowej?

1. DANE KONTAKTOWE
W dzisiejszych czasach liczy się szybkość odpowiedzi na pytania lub wątpliwości klientów, dlatego należy umożliwić im sprawną i intuicyjną drogę komunikacji. W tym celu niezbędne będzie:
– zamieszczenie numeru kontaktowego,
– podanie adresu e-mail,
– połączenie strony z messengerem lub innym komunikatorem internetowym.

2. OFERTA
W zależności od tego, jakie produkty lub usługi sprzedajemy, musimy je przedstawić w taki sposób, aby były ciekawe dla potencjalnego klienta. Należy zadbać o estetykę zdjęć i filmów. Ważne jest również to, aby opis był na tyle konkrety, aby klient nie denerwował się, że czegoś nie ma, czy nie wie.

3. SPOSÓB ZAMÓWIENIA
Oczywiście to, w jaki sposób klient zamówi produkt, czy zdecyduje się na naszą usługę, zależy od branży, w której działamy. Niemniej jednak istotne jest to, aby umożliwić klientowi szybką możliwość składania zamówień lub wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

4. INFORMACJE O FIRMIE
Warto również zamieścić informacje na temat firmy. Ciekawym elementem mogą być na przykład zdjęcia pracowników z krótkim opisem. To z pewnością sprawi, że firma stanie się wiarygodniejsza.

Strona internetowa cena

Cena za wykonanie strony internetowej będzie zależała od wielu czynników. Zaczyna się od około 500 zł za prostą stronę na szablonie z kilkoma informacjami i sięga do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, jeżeli wymaga zbudowania sklepu internetowego i całego zaplecza e-commerce. Średni koszt za przyzwoitą stronę www wynosi około 2 000 złotych.

GDZIE JESZCZE POKAZAĆ SWOJĄ FIRMĘ?
W dzisiejszych czasach bez social mediów nie może rozwijać się praktycznie żadna firma. Są one tak samo potrzebne, jak strona internetowa. Klienci lubią śledzić ulubione marki oraz sprawdzać opinie o miejscach, czy produktach. Facebook, Instagram, Twitter, Pinterest — możliwości jest wiele, jednak należy dostosować je do oczekiwań naszej branży.

To tylko nieliczne z obszarów, jakie wpływają na widoczność firmy w sieci. Istotne jest również to, aby stale aktualizować informacje na stronie, czy w social mediach. Klient, który zobaczy na stronie nieaktualne informacje lub posty sprzed miesięcy, może poszukać danego produktu u kogoś innego, bardziej wiarygodnego.

Warto również, co jakiś czas odświeżać wygląd strony. Dobrą okazją do tego są na przykład święta, podczas których można zmienić nieco deseń i kolorystykę. Z pewnością będzie to miłe zaskoczenie dla naszego potencjalnego klienta lub partnera biznesowego.

Istnieje wiele firm oraz osób, które specjalizują się w powyższych działaniach, więc nie powinniśmy mieć problemu z ich znalezieniem. Przed złożeniem zamówienia, warto jednak zapoznać się z portfolio poszczególnych osób, aby mieć pewność, że firma świadczy usługi na najwyższym poziomie. Profesjonalne rozwiązania znacząco wpływają na obiór naszej marki wśród klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here